Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Brodzik płytki czy podpłytkowy?

Jeśli zdecydowaliśmy się na kabinę prysznicową, pozostaje nam jeszcze wybór odpowiedniego brodzika. Tylko idealnie dopasowany zagwarantuje 100%  komfort podczas codziennej kąpieli. Bardzo popularne stały się ostatnio brodziki płaskie i podpłytkowe. Co warto o nich wiedzieć?

Oba modele mają wiele zalet. Doskonale zaprezentują się w każdej łazience – małej czy dużej, i będą pasować do każdego stylu, w jakim jest urządzona. Poza tym brodzik podpłytkowy oraz brodzik płaski są bardzo wygodne i funkcjonalne. Przed zakupem warto jednak poznać ich specyfikę oraz kilka kwestii technicznych.
 

Brodzik podpłytkowy

Co jest bardzo istotne w przypadku brodzika podpłytkowego to fakt, że nie zawsze będziemy mogli go zamontować. Ten wariant najlepiej sprawdzi się w nowym budownictwie, kiedy mamy szansę zaplanować montaż brodzika na etapie projektowania łazienki. Dlaczego? Może się okazać, że nie dysponujemy wystarczająco dużą przestrzenią w podłodze. Potrzebnych jest bowiem około 15 cm, by ukryć w niej elementy konstrukcyjne takie, jak mata uszczelniająca, wbudowany odpływ liniowy, syfon czy kratka ściekowa. Jeśli zabraknie tej powierzchni, brodzik będzie wystawał. Oczywiście można go obudować płytkami, ale nie zaprezentuje się wtedy tak efektownie.  Jeśli jednak mamy pewność, że ukryty brodzik sprawdzi się u nas bez problemu, warto się na niego zdecydować. Kabina prysznicowa usytuowana bezpośrednio na podłodze wygląda bardzo elegancko, a łazienka wydaje się większa i bardziej ustawna. Brodziki podpłytkowe w naszej ofercie znajdziesz tutaj.

Brodzik podpłytkowy z kratką odpływową

A może kabina z brodzikiem płaskim?

Brodzik płytki z powodzeniem zamontujemy w każdej łazience – zarówno nowej, jak i tej remontowanej. Warto zastanowić się nad wariantem o niewielkiej głębokości, który wbudujemy w posadzkę. Brodzik zlicowany z płytkami zaprezentuje się równie efektownie, co jego podpłytkowy odpowiednik.

Brodzik podpłytkowy z odpływem liniowym

Atutem brodzika płaskiego jest fakt, że dopasujemy go do niemal każdej sytuacji aranżacyjnej. W sklepach znajdziemy brodziki płaskie półokrągłe, kwadratowe, prostokątne, symetryczne, asymetryczne lub pięciokątne. To jednak nie wszystkie możliwości. Brodziki z konglomeratu marmurowegoKyntos oraz Teos dostępne są w programie „Na miarę” umożliwiającym docięcie ich do pożądanego kształtu. Brodzik na wymiar projektowany jest do nietypowej przestrzeni, dzięki czemu mamy szansę optymalnie wykorzystać dostępne miejsce.

Brodzik płytki na wymiar

Aby w pełni cieszyć się z urządzonej przestrzeni prysznicowej z użyciem płaskiego brodzika, warto zwrócić uwagę na tworzywo z jakiego jest wykonany. Tylko najlepszej jakości materiał zapewni komfort użytkowania. Brodziki akrylowe lub wykonane z konglomeratu marmurowego posiadają antybakteryjną powierzchnię, która jest jednocześnie odporna na zawilgocenia i zagrzybienia. Oba materiały występują w dwóch wersjach: gładkiej i o wysokim połysku bądź matowej o strukturze kamienia. Oba typy brodzików dostępne są w kilku kolorach: białym, czarnym, antracytowym oraz cemento. Brodziki z konglomeratu mają nad akrylowymi jednak przewagę. Cechuje je większa trwałość, odporność na odpryski, zarysowania, zmiany temperatur oraz działanie środków chemicznych.

Stojąc przed wyborem kabiny i brodzika, warto pomyśleć nad kompletem od tego samego producenta. Dlaczego? Produkty będą do siebie idealnie pasować i w 100% spełniać swoje role – estetyczną oraz funkcjonalną.