Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Q&A - Kabiny prysznicowe (kabiny, drzwi wnękowe, parawany)

 • Stajemy naprzeciw drzwi kabiny. Jeśli zawiasy znajdują się po lewej stronie, mamy do czynienia z lewym wariantem kabiny, jeżeli po prawej stronie – z prawym wariantem kabiny (wyjątek stanowi kabina Eos KDS II i Arta KDS II). W przypadku parawanów wariant określa strona mocowania profilu przyściennego.

  Wariant kabiny z drzwiami przesuwnymi określa się na podstawie ruchu drzwi – jeżeli drzwi otwierają się na prawo to mamy do czynienia z prawym wariantem kabiny, jeżeli na lewo – z lewym wariantem.

 • Katalog zawierający sugerowane ceny brutto możliwy jest do pobrania na stronie https://www.radaway.pl/do-pobrania/ a także w sekcji „Wymiary i ceny” przy każdym produkcie.

 • Tak. Wszystkie kabiny Radaway można stawiać bezpośrednio na posadce.

 • W związku z tym, że w większości przypadków kabina montowana jest na brodziku, standardem jest podawanie wymiarów kabiny jako wymiarów brodzika, na którym jest ustawiana. W rzeczywistości wymiary zewnętrzne kabiny są mniejsze, ze względu na odsunięcie kabiny od krawędzi brodzika. Wymiar zewnętrzny kabiny można odczytać z rysunków technicznych. W przypadku montażu kabiny bezpośrednio na płytkach ważnym wymiarem jest szerokość do linii szyby. Aby obliczyć, w jakiej odległości od ściany znajduje się linia szyby należy skorzystać z informacji zawartych pod poniższym linkiem: www.radaway.pl/na-miare/wskazowki/montaz/

 • Tak, wyjątek stanowią jedynie kabiny z serii Essenza Pro, Euphoria, Arta oraz Euphoria Walk-in, które montowane są do ściany za pomocą klamer. W celu zapewnienia szczelności posiadają jednak profile doszczelniające, z których można zrezygnować w przypadku idealnie prostych ścian.

 • Szerokość profili przyściennych jest różna w zależności od serii kabin. W katalogu na końcu każdej serii umieszczone są rysunki techniczne przedstawiające szerokość profili przyściennych. Dodatkowo szerokość można znaleźć w rysunkach technicznych danego modelu kabiny oraz formularzach produktu niestandardowego.

  • Każdorazowo po użyciu należy spłukać kabinę czysta wodą, aby zmyć z niej resztki mydła, następnie przy pomocy ściągaczki usunąć wszelkie pozostałości wody.
  • Do czyszczenia kabiny należy używać miękkiej ściereczki, trudniejsze zabrudzenia wyczyścić przy pomocy preparatu Glass Cleaner. Nie należy stosować agresywnych środków rozpuszczających i szorujących, gdyż można nimi trwale uszkodzić powłokę Easy Clean.
  • Co sześć miesięcy należy odświeżyć powłokę środkiem Glass Protector. Przed nałożeniem środka wyczyścić dokładnie szkło kabiny preparatem Glas Cleaner, aby usunąć z niego ewentualne zabrudzenia.
  • Zawiasy, rolki należy przynajmniej raz w roku posmarować wazeliną techniczną lub smarem silikonowym.
 • Problem ten można rozwiązać:
  1. Kupując profile poszerzające pasujące do danego modelu drzwi (przy modelu konkretnych drzwi wnękowych znajdą Państwo dedykowane profile poszerzające), pod warunkiem, że szerokość profilu pozwoli zredukować różnicę.
  2. Zamówić drzwi o niestandardowych wymiarach.
  3. Zakupić pasujący produkt z innej serii.

 • Kabiny z wyżej wymienionych serii różnią się tylko wyglądem detali tj. uchwyty czy zawiasy. Właściwości techniczne i użytkowe tych kabin są takie same.

 • Narożne, półokrągłe kabiny pasują na brodzik o promieniu 550.

 • W swojej ofercie posiadamy wiele modeli parawanów, w których szybę można całkowicie złożyć na ścianę. Modele te oznaczone są symbolami PNJ I oraz PND I.

  Przy wyborze tych parawanów musimy pamiętać o tym, że na ścianie, na którą składa się parawan nie może znajdować się bateria. Jeżeli posiadamy armaturę wannową na krótkim boku możemy zastosować parawan nawannowy Eos PNW.

 • Kabiny te różnią się kształtem, o którym decydują szyby ścian stałych. W kabinie półokrągłej (typ A/E) szyby ścian stałych posiadają szkło proste, natomiast w kabinie półokrągłej typu B szyby ściany stałych posiadają szkło gięte (wycinek koła). Kabiny półokrągłe typu A/E pasują na brodzik A/E, natomiast kabiny półokrągłe typu B pasują na brodziki B.

 • Szczelność kabin prysznicowych zależy od ich designu, konstrukcji i sposobu montażu. Wszystkie kabiny produkowane przez Radaway są szczelne, zgodnie z normą PN-EN 14428+A1:2008, która dokładnie określa sposób i metody badań. Warunkiem zachowania odpowiedniej szczelności kabiny prysznicowej jest jej prawidłowy, zgodny z instrukcją, montaż. [WIĘCEJ]