Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Kabina na wymiar

Chcesz zamontować kabinę prysznicową, ale wydaje ci się, że twoja łazienka jest nieustawna lub zbyt nietypowa? Obawiasz się, że standardowy prysznic się w niej nie zmieści? Program „Na miarę” umożliwia stworzenie produktu na wymiar. Konstruktorzy Radaway stworzą kabinę według indywidualnych potrzeb, dzięki czemu marzenia o komfortowym prysznicu się spełnią. A to wszystko tylko w 10 dni od złożenia zamówienia. Jak to działa?

Łazienka na poddaszu, wnęki, słupy konstrukcyjne czy po prostu bardzo mała przestrzeń to elementy, które zwykle traktujemy jako ograniczenia. Dysponując nietypowym wnętrzem rezygnujemy z montażu kabiny prysznicowej myśląc, że nie będziemy w stanie dobrać produktu, który ciekawie się zaprezentuje i przede wszystkim będzie komfortowy podczas użytkowania. W takich sytuacjach wkracza Radaway. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu specjaliści marki są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Projektując kabiny niestandardowe dbają o każdy szczegół, który sprawia, że zamawiane modele idealnie pasują do łazienki. Z czym spotykają się najczęściej?

Skosy w łazience

Łazienka na poddaszu prezentuje się bardzo ciekawie, jednak jej właściciele wiedzą, że bywa kłopotliwa podczas aranżacji. Aby wnętrze było funkcjonalne należy zagospodarować w nim każdą dostępną przestrzeń. Trzeba to jednak zrobić na tyle sprytnie, by korzystanie z pomieszczenia było komfortowe. W łazience ze skosami rezygnujemy często z kabiny prysznicowej na rzecz wanny. Zupełnie niepotrzebnie. Istnieją rozwiązania, które sprawiają, że nawet na poddaszu można cieszyć się z upragnionego prysznica. Decydując się na kabinę marki Radaway możemy zamówić ją na miarę i zyskać tym samym wygodną strefę kąpielową. Przykładem optymalnego wykorzystania przestrzeni bezpośrednio przy oknach dachowych jest kabina niestandardowa Euphoria KDJ, w której szklane drzwi zostały docięte tak, by pasowały do skosu.

Drzwi kabiny wykonane są z bezpiecznego 8 mm hartowanego szkła i otwierają się na zewnątrz, dzięki czemu wejście pod prysznic jest szerokie i wygodne. Kabinę można zamontować na brodziku tradycyjnym, jak również (jeśli warunki na to pozwalają) bezpośrednio na podłodze z zastosowaniem brodzika podpłytkowego.

Słup konstrukcyjny, a kabina na wymiar

Filar zwykle kojarzy się jako ograniczenie w aranżacji, ale to także ozdoba wnętrza, którą można dodatkowo wykorzystać jako element dekoracyjny kabiny prysznicowej. Model, którego częścią stanie się słup zaprezentuje się niezwykle oryginalnie. Wydaje się to niemożliwe? W ramach programu „Na miarę” konstruktorzy są w stanie stworzyć niestandardowe i bezpieczne rozwiązania, które potrafią zachwycić.

Do obudowania słupa zastosować można m.in. nowoczesne drzwi wnękowe otwierane wahadłowo Eos II DWJ oraz ściankę Carena. Przyznajcie – kabina idealnie wpasowała się w zastałą sytuację aranżacyjną i wygląda imponująco!

Kabina na wymiar w małej łazience

Mieszkając w bloku często borykamy się z trudnościami związanymi z wykończeniem małej łazienki. Wyzwaniem jest ulokowanie urządzeń sanitarnych w taki sposób, by były wygodne podczas użytkowania. Korzystnym rozwiązaniem będzie rezygnacja z wanny i postawienie na jej miejscu odpowiedniej kabiny prysznicowej. Można ją zamontować np. pomiędzy miską WC i umywalką. Warto wybrać wtedy model z drzwiami wahadłowymi lub składanymi, które nie będą kolidowały z innymi elementami wyposażenia łazienki.

W małej przestrzeni sprawdzi się np. nietypowa kabina prysznicowa z drzwiami wahadłowymi, stworzona na podstawie modelu Arta KDS I. Dodatkowo zastosowane w kabinie szkło z lustrzaną powłoką Mirror optycznie powiększa wnętrze.

Wnęki

Jeśli w pomieszczeniu występuje wnęka, warto ją zagospodarować prysznicem. Można to zrobić na kilka sposobów – montując drzwi wnękowe dostosowane do zastanych wymiarów.  Jeśli wnęka jest nietypowa to można zdecydować się na kabinę niestandardową, która zostanie wykonana na specjalne zamówienie. Gdy chcemy powiększyć przestrzeń prysznicową interesującą propozycją będzie kabina z profilem montowanym do czoła lub boku ściany. Przykładem jest model Torrenta KDJ, który wystaje poza obszar wnęki, dzięki czemu powierzchnia prysznica jest zdecydowanie większa i wygodniejsza.

Kabina prysznicowa przy stelażu podtynkowym

Projektując lub remontując łazienkę coraz częściej stosujemy rozwiązania podtynkowe. Dzięki nim wnętrze staje się bardziej estetyczne – zakrywamy rury – a także zyskuje na przestronności. Przy takiej zabudowie można też zamontować niestandardową kabinę prysznicową i otrzymać komfortową przestrzeń kąpielową. W takiej sytuacji sprawdzi się m.in. designerska kabina IDEA KDJ, której bok może zostać odpowiednio wycięty i dopasowany do wnętrza, zabudowa stelaża natomiast wykorzystana jako półka na kosmetyki.

Nierówne ściany

Ściany i sufity szczególnie w mieszkaniach w blokach często są nierówne i miejsce ich połączenia dalekie jest od 90 stopni. Na szczęście te odstępstwa nie wykluczają montażu kabiny prysznicowej. Co więcej, dzięki rozwiązaniom Radaway nierówności można doskonale zakamuflować. Wystarczy wybrać model z profilami posiadającymi odpowiedni zakres regulacji i umożliwiającymi niwelację krzywizny ściany lub wybrać produkt stworzony na zamówienie. W programie „Na miarę” szyba może zostać docięta do odpowiedniego kształtu, czyli najczęściej trapezu, dzięki czemu będzie ją można zamontować za pomocą subtelnych klamer (jak w drzwiach wnękowych Arta DWS), które nadadzą wnętrzu lekkości.

To tylko część przykładów. Tak naprawdę w programie „Na miarę” eksperci marki są w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej nietypowym wnętrzem. Możesz także samodzielnie sprawdzić różne możliwości. Wystarczy, że skorzystasz z konfiguratora online, w którym wpiszesz wymagane parametry m.in. kształt kabiny, jej wymiary oraz sposób montażu, a system podpowie, który model będzie najodpowiedniejszy dla twojej łazienki.

Powodzenia!