Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Kabina prysznicowa ze szkłem ryflowanym

Prążki, jednak już nie w formie wzoru, tylko faktury czy struktury, podbijają na całego świat designu. Wraz z coraz większą ilością czasu spędzonego w świecie cyfrowym bardziej widoczna staje się potrzeba zwrotu ku zmysłowemu doświadczaniu rzeczywistości. Potrzebujemy nowych doznań! Sensorycznym urokiem ryflowanych powierzchni można się cieszyć również w łazience. A przy okazji zwiększyć poczucie prywatności – to gwarantuje nam kabina prysznicowa ze szkłem ryflowanym.

Motyw prążków, żeberek czy wgłębień jest modnym obecnie i lubianym rozwiązaniem w łazienkach. W przypadku szkła wszelkie formy ryflowania sprawiają, że materiał ten ciekawie współpracuje ze światłem. Prążkowane szyby, kiedy jesteśmy wewnątrz kabiny, pozwalają odczytać kolory i zarysy kształtów, ale w łagodnej, rozmytej formie.

Kabina prysznicowa ze szkłem ryflowanym

W naszej ofercie pojawił się nowy, niesamowity wariant szkła ryflowanego Visiosun. Ma ono 8 mm grubości i jest dostępne w seriach kabin prysznicowych: Modo New, Nes 8, Espera Pro, Espera. Szkło ryflowane wzbogaca łazienkę o rytm pionowych linii. Z kolei pod względem użytkowym pozwala korzystać z prysznica walk-in w atmosferze wyjątkowej kameralności, choć jednocześnie nie zatrzymuje padającego z zewnątrz światła. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się m.in. w łazienkach otwartych na sypialnię czy po prostu – współdzielonych przez pary. Co ważne, prążkowana tekstura znajduje się po zewnętrznej stronie tafli, zatem kabinę łatwo jest utrzymać w czystości. Tym bardziej, że od wewnątrz znajduje się ochronna powłoka EasyClean®, dzięki której krople wody nie utrzymują się na powierzchni szkła, tylko spływają, nie pozostawiając osadów.

Kabina prysznicowa ze szkłem ryflowanym

Nowy wymiar łazienki

Szkło ryflowane Visiosun najlepiej prezentuje się na kabinach typu Walk-in, czego przykładem są modele Modo New II, Modo New III lub Nes Walk-in. Tego rodzaju kabiny mają, przy wszystkich swoich walorach wizualnych, szlachetną prostotę i umiar. Dlatego harmonijnie wpisują się praktycznie w każdą stylistykę wnętrza, nawet luksusowego. Dobrym sposobem na kontynuowanie prążkowego motywu jest szafka łazienkowa z frontami z drobnych lameli. Co więcej, mogą się one pojawić również na części płytek. Bez wątpienia motywy te przypominają nam, że nawet znane od zawsze materiały mogą dzięki trzeciemu wymiarowi zyskać nowy urok!

Szyba prysznicowa z ryflowanym szkłem

I na koniec ciekawostka. Nie bez powodu patrząc na ryflowane powierzchnie czy lamele mamy wrażenie, że już to znamy. Obrabianie materiału na wąskie pionowe prążki było popularne już w starożytności. Dowodem są znane nam wszystkim, żłobione greckie kolumny i charakterystycznie nacinane krawędzie bloków kamiennych rzymskich budowli. Motyw rytmicznych prążków, żeberek czy wgłębień pojawiał się później we wszystkich epokach i towarzyszył większości stylów wnętrzarskich, choć w różnych formach i ze zmiennym natężeniem. Teraz wraca z całą mocą – również do łazienki.

Szkło ryflowane Visiosun