Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Łazienka w stylu biophilic – jak ją urządzić?

Choć zurbanizowany świat ma swoje zalety, to pozbawia nas bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Intuicja podpowiada nam jednak, że bycie bliżej natury sprzyja wewnętrznej równowadze. I właśnie z tej potrzeby zrodził się trend w urządzaniu wnętrz zwany biophilic design. Co zatem zrobić, aby rośliny w łazience odgrywały główną rolę we wnętrzu?

Rośliny w łazience

Co oczywiste, najważniejszą rolę w urządzaniu wnętrz zgodnie z trendem biophilic design odgrywają rośliny doniczkowe. Badania wskazują, że wiele roślin ma właściwości pochłaniania i rozkładania toksycznych substancji z powietrza. Kontakt z nimi uspokaja i wycisza, a do tego są po prostu piękną ozdobą.

Rośliny w łazience biophilic design

Na jakie gatunki postawić?

Doniczki z kwiatami możemy ustawić w każdym pomieszczeniu, także w łazience. Naturalna roślinność pozwala wyczarować przestrzeń, która będzie sprzyjać odpoczynkowi. Postawmy więc na gatunki, które nie boją się nadmiernej wilgoci, jak paproć czy zielistka Sternberga. Jak i na takie, które nie potrzebują dużej ilości światła, np. zamiokulkas zamiolistny o pięknych, dekoracyjnych liściach.

Jakie materiały i wykończenia?

Zadbajmy o naturalne tło dla wybranych roślin. Same w sobie już zdobią przestrzeń i nie potrzebują nadmiernej ilości dodatków. Dlatego to naturalne materiały, takie jak kamień i drewno sprawdzą się w tej roli idealnie. Do tego jasna paleta kolorów ziemi. Sprawią one, że łazienka stanie się przestrzenią kojącą zmysły. Uspokoi i pozwoli oderwać się od zabieganej codzienności po powrocie do domu.

Rośliny w łazience biophilic design

 

Formy, style i kształty

Postawmy na proste formy mebli i wyposażenia. Szklana, minimalistyczna kabina prysznicowa, jak na przykład eleganckie i nowoczesne kabiny z serii Arta QL. Do tego drewniane szafki z wydobytym rysunkiem słojów i umywalka o lekko zaoblonych kształtach. Nie zapominajmy też o półkach i stojakach na doniczki. Innym pomysłem jest też zawieszenie roślin pod sufitem w specjalnych uchwytach, w których będą się efektownie prezentować. Jeśli lubimy styl industrialny, możemy wybrać kabinę z nadrukiem czarnych szprosów. Komfortowe modele o różnej wielkości i sposobie montażu dostępne są w naszej ofercie. Mając mniej typowe, trudne wnętrze można zdecydować się na kabiny zamawiane na wymiar. Dobrym patentem jest dopasowanie do koloru okuć kabiny baterii i innych elementów wyposażenia – grzejników, wieszaków czy pojemników na akcesoria i kosmetyki. Idealnie sprawdzą się też brodziki, które swoją strukturą przypominają kamień.

Kabina prysznicowa loft
Brodzik prysznicowy kamień

Rośliny w łazience inaczej

A co możemy zrobić w sytuacji, gdy tęsknimy za naturą, jednak nie chcemy narażać kwiatów doniczkowych na zmarnowanie lub nasza łazienka nie ma okna? Wprowadźmy motywy roślinne do wnętrza inaczej! W Radaway oferujemy możliwość wygrawerowania na szkle wzoru bluszczu lub wysokich traw czy też nadrukowania w kolorze motywu przeskalowanych liści. Takie elementy zaczerpnięte ze świata flory zdecydowanie ożywią wnętrze łazienki i wprowadzą do niej przyjemną atmosferę.

Kabina prysznicowa walk-in z grawerem

Kabina prysznicowa z grawerem

Rośliny w łazience tropikalnej

Jak dobrze, że po latach zapomnienia rośliny ponownie zawitały w naszych domach. A co więcej, szturmem zajmują kolejne pomieszczenia, w tym łazienkę. Czy może być coś bardziej przyjemnego niż kojąca natura w naszych czterech ścianach?