Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Montaż

Kupując kabinę prysznicową warto pamiętać, że istnieją różne sposoby montażu, pozwalające osiągnąć odmienne efekty estetyczne. Kabinę możemy zamontować na brodziku lub bezpośrednio na podłodze - z linią szyby bądź krawędzią profilu wzdłuż granicy płytek.
Montaż na brodziku - wymiar zewnętrzny brodzika (wymiary A1 i A2)

Standardem wśród producentów kabin jest podawanie wymiarów kabiny jako wymiarów brodzika, na którym jest ustawiona. W rzeczywistości wymiary zewnętrzne kabiny są mniejsze, ponieważ zewnętrzna krawędź profilu kabiny jest odsunięta od krawędzi brodzika.

Kabina montowana bez brodzika - wymiar zewnętrzny kabiny przypada na krawędzi płytek / fudze (wymiary X1 i X2)

Wymiary X1 i X2 to wymiary zewnętrzne kabiny (licząc od ściany do zewnętrznego obrysu profilu lub klamry). Jeżeli chcemy, aby zewnętrzną krawędź profilu kabiny była zamontowana na krawędzi płytek / fudze poprosimy odczytać X1 i X2 z tabelek umieszczonych przy rysunku technicznym danego modelu kabiny w  katalogu.

Kabina montowana bez brodzika - linia szyby przypada na krawędzi płytek / fudze (wymiary Y1 i Y2)

Jeśli chcemy, aby linie szyb w kabinie były zamontowane na łączeniu płytek (przebiegały wzdłuż fugi) bez konieczności zamawiania kabiny niestandardowej, należy prawidłowo obliczyć odległość od ściany do linii szyby przy pomocy wzorów podanych na stronach produktów.


A1 i A2: wymiar zewnętrzny brodzika
X1 i X2: wymiar zewnętrzny kabiny
Y1 i Y2: wymiar do krawędzi płytek/fugi