Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Kabiny prysznicowe walk-in – rodzaje

Kabiny prysznicowe typu walk-in zdobyły ogromną popularność. Są wygodne w codziennym użytkowaniu, a ich wzornictwo cechuje subtelność i elegancja. Odnajdą się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Czy wiecie, że szyba prysznicowa występuje w kilku rodzajach? Poznajmy je!

 

Kabina walk-in z pojedynczą taflą szkła

Większość z Was kojarzy zapewne kabinę prysznicową typu walk-in z pojedynczą taflą szkła, zamontowaną w profilu i ustabilizowaną wspornikiem. Tego rodzaju modele najczęściej montowane są w narożniku łazienki lub jej końcu, w przypadku wąskiego pomieszczenia. Do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji najlepiej będą pasowały modele, które można zamówić z dodatkowym, bardzo praktycznym elementem, jakim jest wieszak relingowy. Należy do nich m.in. model Modo New Black II.

Szyba prysznicowa z wieszakiem

Modo New Black II z wieszakiem

 

Na uwagę zasługują również kabiny Modo XL. To ścianki walk-in idealne do wysokich mieszkań, kamienic lub loftów czy przestronnych salonów kąpielowych. Maksymalna wysokość kabiny to aż 3 metry. Ten model można zamontować do sufitu i ściany za pomocą delikatnych profili w wersji Chrome,Black lub White.

Szyba prysznicowa montowana do sufitu

Modo XL Black

 

Do bardziej ozdobnych i wyszukanych aranżacji będą pasować modele z modnymi złotymi detalami, do których należy Modo New Gold II z wariantem szkła ryflowanego Visiosun. Ciekawie prezentuje się również niezwykle oryginalny i przyciągający uwagę model zwieńczony łagodnym łukiem, który ma kabina Volta Black II Frame.

Ścianka prysznicowa z ryflowanym szkłem

Modo New Gold II Visiosun

 

Zaokrąglona kabina walk-in

Volta Black II

Szyba prysznicowa z dekoracyjnymi wzorem

Jeżeli pomieszczenie wpisuje się bardziej w kwadratowy układ, wówczas warto zdecydować się na kabinę walk-in montowaną do ściany za pomocą dwóch wsporników. Prostą formę kabiny możemy przełamać wówczas np. dekoracyjnym wzorem ramy lub szprosów. Co ważne wzory znajdują się po zewnętrznej stronie tafli. Wykonane są niezwykle trwałą farbą ceramiczną, zespoloną ze szkłem w procesie hartowania. Natomiast od wewnątrz tafla pokryta jest hydrofobową powłoką EasyClean®, dzięki której krople wody nie utrzymują się na powierzchni szkła, tylko spływają, nie pozostawiając osadów. Kabina ozdobiona motywem ramy lub szprosów z pewnością zainteresuje miłośników stylu industrialnego i wnętrz loftowych. W tej roli znakomicie sprawdzi się model Modo New Black I Factory.

Ścianka prysznicowa z czarną kratką

Modo New Black I Factory

 

Na szkle kabiny prysznicowej możemy umieścić nie tylko wzór szprosów, ale także dowolny nadruk lub dekoracyjny grawerunek. Klient może wybrać wśród wzorów dostępnych w bazie lub przesłać swój indywidualny projekt. Grawer lub nadruk na kabinie prysznicowej – to rozwiązanie, które pozwoli uzyskać niebanalny i wyrazisty wystrój łazienki.

Kabina walk-in z nadrukiem

Modo New Black II Lake

 

Ścianka prysznicowa z grawerem

Modo New Black II Heksagony

Kabina walk-in z drzwiami

Wśród kabin typu walk-in znajdziemy modele wyposażone w drzwi, ułatwiające korzystanie z prysznica w ciasnych łazienkach. Są wśród nich kabiny ze skrzydłami wahadłowymi np. model Nes Walk-in KDD II, drzwiami składanymi typu bifold jak w przypadku np. Nes Walk-in KDD B lub też posiadające drzwi przesuwne jak np. Furo Gold Walk-in.

 

Kabina walk-in z drzwiami

Nes Walk-in KDD II

 

Kabina walk-in składana

Nes Black Walk-in KDD B

 

Złota szyba prysznicowa

Furo Gold Walk-in

Wieloelementowa szyba prysznicowa

Jeszcze więcej kombinacji, a co za tym idzie możliwości doboru modelu do łazienki, zapewniają kabiny walk-in z dodatkowymi stałymi elementami np. model Modo New III. Dzięki zastosowaniu bocznej szyby pomagają one ograniczyć rozpryskiwanie się wody.

 

Kabina walk-in wieloelementowa

Modo New III

 

Natomiast szyba prysznicowa  Euphoria Walk-in III wyposażona jest w tafle tworzące rodzaj przedsionka.

Kabina prysznicowa z przedsionkiem

Euphoria Walk-in III

 

Z uwagi na swój charakter kabina walk-in najlepiej prezentuje się zamontowana bezpośrednio na podłodze lub na brodziku zlicowanym z podłogą np. Teos. Tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle komfortowe i jednocześnie dodaje łazience przestronności i nowoczesnego charakteru.

Brodzik zlicowany z podłogą

Teos F White