Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Jak urządzić łazienkę w stylu Quiet Luxury?

Termin „Quiet Luxury” jest dobrze znany miłośnikom seriali, mody i najnowszych trendów. Chociaż często kojarzymy go z ubraniami, to ma również swoje zastosowanie we wnętrzach, a zwłaszcza w łazience. Łazienka w stylu Quiet Luxury oznacza jakość, elegancję i brak nadmiernego przepychu.

Odkryjcie, jak styl elit podbijający Instagram, można wprowadzić do własnej łazienki. Oto kilka kluczowych wskazówek, na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę urządzając łazienkę w stylu Quiet Luxury.

Komfort na pierwszym miejscu

Pierwszym krokiem do stworzenia łazienki w stylu Quiet Luxury jest zainwestowanie w komfort. Dla miłośników prysznica, obszerna kabina typu Walk-in będzie strzałem w dziesiątkę, oferując przestrzeń i swobodę ruchów. Warto również zwrócić uwagę na zamykane modele np. z popularnych serii Essenza Pro, Furo. Wśród nich znajdziecie kabiny w najbardziej popularnych kształtach. Każdy z tych modeli został zaprojektowany z myślą o wygodzie codziennych kąpieli. Komfort ten można dodatkowo podnieść, zamawiając wersję z uchwytem relingowym na ręcznik. Dzięki temu będzie on zawsze pod ręką, jak w luksusowym hotelu.

Łazienka w stylu Quiet Luxury

Minimalistyczna łazienka

Łazienka w stylu Quiet Luxury – prostota i wysoka jakość

Styl Quiet Luxury przypomina nam, że mniej często oznacza więcej. Zamiast wizualnych szaleństw, postawmy na minimalistyczny design, harmonijne linie i wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Dopełnieniem ich będą odpowiednio dobrane metaliczne wykończenia detali kabiny prysznicowej. Najbardziej uniwersalnym jest chrom, który wraz ze szkłem będzie połyskującym akcentem wśród matowych powierzchni płytek. Szukając składników łazienki w stylu Quiet Luxury nie sposób nie wspomnieć o szczotkowanych odcieniach szlachetnych metali. Wśród nich jest złoto, które z pewnością doda wnętrzu biżuteryjnych akcentów. Głęboki odcień miedzi wprowadzi elegancję w starym stylu. Uniwersalny srebrzysty nikiel będzie kojarzył się ze szczotkowaną stalą, a tajemniczy gunmetal przypominać będzie wpadający w czerń spiż. Natomiast nowoczesny ton pomoże wprowadzić kabina z detalami w matowej czerni lub bieli. Każdy z tych kolorów okuć kabiny najlepiej połączy się ze szkłem UltraClear®, które nie ma zielonkawej poświaty, czyli jest krystalicznie przezroczyste i świetliste.

luksusowa łazienka

Łazienka ze złotem

łazienka w stylu quiet luxury

Stonowana kolorystyka

W tego rodzaju łazience dominują stonowane kolory, takie jak złamane biele, szarości i na nowo odkryte beże. Spokojna paleta barw kreuje atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi i czyni wnętrze przytulnym, zwłaszcza gdy połączymy powierzchnie połyskujące z matowymi. Wzory najlepiej przypominające żyłkowanie różnych rodzajów marmuru dodadzą elegancji, natomiast na płytkach czy tapetach mogą pojawić się minimalistyczne desenie geometryczne lub roślinne.

Beżowa łazienka

jasna łazienka w stylu quiet luxury

szczotkowane złoto w łazience

Łazienka w stylu Quiet Luxury. to przede wszystkim przestrzeń, która oddziałuje na nasze zmysły, oferując odprężenie i spokój. Poprzez świadome wybory można stworzyć miejsce, które nie tylko jest odzwierciedleniem aktualnych trendów, ale przede wszystkim spełnia indywidualne potrzeby i preferencje.