Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Szczotkowany nikiel – nowoczesna elegancja w łazience.

Czy wiecie, że szczotkowany nikiel to świetna alternatywa dla błyszczącego, chłodnego chromu? Dzięki swojemu niezwykłemu odcieniowi, który przypomina stal szczotkowaną, doskonale komponuje się zarówno z paletą ciepłych, jak i zimnych barw. Dlatego kabina prysznicowa z detalami w kolorze stal szczotkowana będzie pasować praktycznie do każdej łazienki.

 

Stary znajomy

Ciekawa sprawa, że zanim chrom stał się popularny w łazienkach, to właśnie nikiel służył do zabezpieczania żelaza przed korozją. Do połowy XX wieku często używano niklowanej armatury łazienkowej, co sprawiało, że zachowywała swój blask przez długi czas. Co więcej, nikiel jest na tyle trwały, że do dzisiaj w obiegu są monety z tego metalu, a w przeszłości produkowano z niego także eleganckie sztućce.

Kabina prysznicowa stal szczotkowana – cichy luksus i elegancja w łazience

Szczotkowany nikiel to wyrafinowany i nowoczesny sposób wykończenia detali kabin prysznicowych, drzwi wnękowych oraz parawanów nawannowych. Możecie je znaleźć w naszych seriach takich jak Essenza Pro, Modo New i Furo. Ten sam kolor, przypominający szczotkowaną stal, może pojawić się również na armaturze i różnego rodzaju detalach wnętrza. Dzięki swojemu subtelnie srebrzystemu odcieniowi, nikiel szczotkowany ma bardzo uniwersalny charakter, co oznacza, że pasuje zarówno do łazienek minimalistycznych i współczesnych, jak i tych w stylu art déco czy popularnej estetyki lat 50. XX wieku, która dzisiaj nazywana jest stylem mid-century. To niesamowite metaliczne wykończenie znakomicie łączy się ze spokojnymi, harmonijnymi paletami złamanych szarości, ciepłych bieli i szarawych beżów.

Kabina prysznicowa stal szczotkowana Essenza Pro Brushed Nickel

Szczotkowany nikiel – uniwersalny kolor

Szczotkowany nikiel może wydawać się nieoczywisty, jednak przy bliższym jest podobny do stali. Dlatego kabina prysznicowa stal szczotkowana z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających estetów. To wykończenie łączy w sobie surowość i elegancję, nadając jednocześnie łazience niezwykły luksusowy charakter.

Drzwi prysznicowe szczotkowany nikiel

Kabina prysznicowa szczotkowany nikiel –  jak szczotkowana stal

Szczotkowane wykończenia w łazience stale zyskują na popularności. Początek temu trendowi dała stal szczotkowana ze swoją niepołyskliwą powierzchnią. Jej tekstura poddana procesowi szczotkowania w pełni ukazuje piękno materiału. Choć może wydawać się surowa, to jest gładka w dotyku. Podobny efekt daje szczotkowany nikiel, który jest trwały i łatwy w utrzymaniu czystości, i zupełnie jak stal czy chrom pasuje do każdej aranżacji.

Kabina prysznicowa półokrągła szczotkowana stal