Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Szczotkowana miedź w łazience – modna, ponadczasowa, praktyczna!

Miedziana kabina prysznicowa

Kolor miedzi to jeden z topowych trendów w aranżacji łazienek. I mówimy nie o przelotnej modzie, ale o trafnym wyborze na lata. Miedź w łazience szczególnie szlachetnie zaprezentuje się w szczotkowanym wykończeniu na elementach kabiny prysznicowej, armaturze lub innych detalach wyposażenia. Poznajmy bliżej jej zalety!

Miedź w łazience, a może coś innego?

Do niedawna w łazienkach niepodzielnie rządził połyskujący chrom, dziś furorę robią tu szczotkowane kolory wyszukanych metali. Należy do nich biżuteryjne szczotkowane złoto, cieplejszy od chromu szczotkowany nikiel czy wyrafinowany szczotkowany gunmetal, przypominający spiż. Mocne są także akcenty czarnego matu. Wśród nich subtelnym szczotkowanym kolorem jaśnieje również miedź. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu bardzo popularnemu wykończeniu, dającemu przytulną elegancję.

Kabina prysznicowa półokrągła w miedzi

Naturalny urok miedzi

Podobnie jak drewno, kamień czy ceramika, miedź należy do najbardziej cenionych na świecie materiałów. Podkreśla klasę aranżacji i wysoką jakość zastosowanych rozwiązań. A w wersji szczotkowanej jednocześnie jest bezpretensjonalna, niezobowiązująca. Dlatego można ją polecić zarówno miłośnikom prostoty, jak i osobom poszukującym prawdziwej elegancji.

Co więcej, jak wszystkie uznane od stuleci naturalne surowce, miedź nigdy nie wyjdzie z mody. To tak jak z drewnem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie mieszkania. Trendy kolorystyczne mogą się zmieniać, ale autentyczna w swej barwie miedź zawsze będzie się prezentować doskonale.

miedziany parawan nawannowy

Uniwersalny wybór do łazienki

Niewątpliwie baterie i akcesoria łazienkowe w wykończeniu ze szczotkowanej miedzi stanowią znakomity wybór do aranżacji w bardzo różnych stylach, m.in.:

  • retro,
  • art déco,
  • modern classic,
  • naturalnym,
  • modern cottage,
  • loftowym.

Możliwości są jednak jeszcze szersze! Dla przykładu, satynowy połysk i ciepła barwa takiej armatury może znakomicie przełamać surowość stylu minimalistycznego.

Miedź w łazience – harmonijne zestawienia

Miedziana armatura łazienkowa – baterie, akcesoria i dodatki – znakomicie łączy się z większością stosowanych dziś materiałów wykończeniowych. Wspaniale współgra m.in. z marmurem, granitem, kwarcytem czy łupkiem, betonem, a także szkłem, lustrami oraz ceramiką, w tym – gresem o najróżniejszych wzorach, kolorach, teksturach.

Skoro o kolorach mowa, warto zauważyć, że szczególnie efektowne zestawienia szczotkowana miedź tworzy z odcieniami:

  • bardzo jasnymi – jak biel, srebrzysta szarość czy krem,
  • bardzo ciemnymi – tu m.in. butelkowa zieleń, bordo, granat i czerń.

Jeśli natomiast chodzi o tekstury, to szczotkowane wykończenie tworzy zgrane duety zarówno z powierzchniami polerowanymi, jak i matowymi – od gładkich po strukturalne.

miedź w łazience szyba prysznicowa

Łazienka w spójnej oprawie

Gama elementów wyposażenia i wystroju łazienki w odcieniu szczotkowanej miedzi stale rośnie. Ważną nowością są nowoczesne kabiny prysznicowe i parawany nawannowe z elementami w tym wyrafinowanym, modnym wykończeniu. Znajdziemy je w trzech naszych najbardziej popularnych seriach: Furo, Essenza Pro oraz Modo New. Ten sam kolor możemy kontynuować, uzupełniając kabinę lub parawan o wieszak relingowy lub montując je za pomocą wspornika kątowego SL. Zyskujemy w ten sposób harmonijnie estetyczny efekt, który podkreślą dodatkowo baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe.

miedź w łazience na poddaszu

Szczotkowana miedź w łazience to połączenie tradycji z nowoczesnością, elegancji z funkcjonalnością. Jej uniwersalność i ponadczasowy styl uczynią każdą łazienkę miejscem wyjątkowym, w którym dbałość o detale przeplata się z harmonią i komfortem.