Nie znaleziono wyników wyszukiwania dla frazy:

Q&A - Szkło, powłoki ochronne

  • Do czyszczenia kabin z powłoką EasyClean zalecamy płyny Glass Cleaner i Glass Protector.

  • Powłoka EasyClean to polimerowa warstwa ochronna nakładana w procesie obróbki szkła. Niestety pod wpływem wody oraz środków myjących skuteczność działania powłoki stopniowo obniża się, dlatego raz na 6 miesięcy zalecamy odświeżanie warstwy ochronnej środkiem EasyClean Glass Protector.

  • Aby w pełni cieszyć się walorami szkła ShowerGuard® wystarczy po kąpieli spłukać szkło wodą, aby usunąć z niego pozostałości mydła. Do czyszczenia wystarczy jedynie miękka ściereczka lub mokra gąbka. Nie ma konieczności stosowania powszechnie używanych środków myjących, lecz gdy zajdzie taka potrzeba, jest to dopuszczalne.

  • Krople wody na szybie z powłoką EasyClean nie utrzymują się na powierzchni, tylko spływają. Aby określić, która strona szkła pokryta jest powłoką EasyClean proponujemy przeprowadzić test grubym mazakiem. Na szkle z powłoką EasyClean ślad zrobiony mazakiem rozpływa się. Szyby posiadają fabrycznie naklejki od strony powłoki.

    krople

  • Grubość szkła w kabinach wynosi od 4-10 mm w zależności od serii kabin. W każdym modelu kabiny znajdą Państwo informacje o grubości szkła.

  • Szkło hartowane jest 3-4 razy bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło o tej samej grubości. Po uderzeniu pozostaje nienaruszone lub pęka w sposób bezpieczny tzn. rozsypuje się na drobne, nieostre kawałki, przez co ogranicza do minimum ryzyko zranienia. Szkło używane we wszystkich kabinach Radaway spełnia wymagania norm dotyczących szkła bezpiecznego PN:EN 12150:1.

  • Powierzchnia szkła, która wydaje się nam idealnie gładka, w rzeczywistości posiada mikroskopijne pory i wyżłobienia, w których gromadzi się kamień. Powłoki ochronne gwarantują skuteczną i długotrwałą ochronę przed korozją oraz utrzymanie wysokich walorów estetycznych wyrobów. Dzięki właściwościom hydrofobowym krople wody nie utrzymują się na powierzchni szkła, tylko spływają, nie pozostawiając osadów. Obejrzyj film.

  • Wszystkie serie kabin posiadają powłokę EasyClean – wyjątek stanowią tylko seria Premium oraz Classic.